Belediyeler Sivil Toplum ile Buluşuyor

28
31
32
2

Göçmen ve mültecilerin kent hayatına aktif katılımını destekleyecek sivil toplum bileşenleri ile belediye ve kent konseyleri arasındaki iş birliklerinin geliştirilmesinin, dolayısı ile birlikte yaşama elverişli ortamların yaratılmasının teşvik edilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin RESLOG kapsamında planladığı Sivil Toplum İş Birliklerinin Güçlendirilmesi çalışmaları çerçevesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göç Şefliği ev sahipliğinde göçmen dernekleri tanışma toplantısı düzenlendi. 1 Kasım 2023 tarihinde Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz toplantıda bir arada yaşama yönelik faaliyet gösteren göçmen ve mülteciler tarafından kurulmuş sivil toplum örgütleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimleri ile göçmen ve mültecilere ev sahipliği yapan ilçe belediyeleriyle buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin farklı birimleri ve ilçe belediyelerinden yirmiden fazla temsilcinin yanında yirmi sekiz sivil toplum kuruluşundan kırk beş temsilcinin katılım gösterdiği toplantının sonunda düzenlenen ağ kurma oturumunda sivil toplum temsilcileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Bağcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Küçükçekmece, Sultanbeyli ve Şişli Belediyelerinin farklı birimlerinden belediye uzmanlarıyla tanışma fırsatı elde etti.

Türkiye’de belediyecilik, farklı belediye birimlerinin görev ve sorumlulukları ile göç alanında yaptıkları çalışmalar, belediyelerin sivil toplum faaliyetleri ile sivil toplum örgütlerine yönelik olanaklarının sunulduğu toplantıda olası iş birlikleri de değerlendirildi. 

Teknik uzmanlığımız ile göç yönetişiminde belediyelere katkı sunarken, aktif vatandaşlığı ve sivil toplumu desteklemek üzere kurguladığımız faaliyetlerimiz ile yerelde direk yararlanıcılar düzeyinde fark yaratmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Etkinlik videosunu buradan izleyebilirsiniz!

Fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz!

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png