Bursa Göç Tarihi Müzesi Kentin Geçmişine Işık Tutuyor

goc_muzesi_reslog-1024x480

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü tarafından hizmet veren ve kentin 8500 yıllık tarihine ışık tutan Bursa Göç Tarihi Müzesi ziyaretçilerin yoğun ilgisine ev sahipliği yapıyor.

Savaş, doğal afet ve baskılar nedeniyle gerçekleşen göçlerin sergilendiği Bursa Güç Tarihi Müzesi’nde Balkan, Kırım ve Kafkasya’dan Bursa’ya yapılan göçler hakkında detaylı bilgilere yer verilen interaktif bir bölüm ve kütüphane de yer alıyor. Müze ‘’Bursa’daki ilk ayak izleri, ilk yerleşim yerleri’’, ‘’Bursa’da medeniyete doğru gerçekleştirilen çalışmalar’’, ‘’Bursa’nın ilk göçmenleri: Bitinyalılar, Traklar, Ege Kolonileri’’, ‘’Osmanlı’dan Rumeli’ye göçler’’, ‘’93 Harbi ve Balkan Göçmenleri-1913 Göçü’’, ‘’Cumhuriyet Dönemi göçleri’’, ‘’1989 Balkan Soydaş Göçü’’, ‘’Kırım göçleri’’ ve ‘’Kafkasya Göçleri’’ bölümlerinden oluşuyor.

Etkileyici ve Unutulmaz Göç Hikâyeleri Ziyaretçileri Bekliyor

Yılda yaklaşık 60 bin ziyaretçiye kapılarını açan müzede anlatımı canlı kılmak ve dikkat çekmek amacıyla canlandırmalara ve göç sırasında kullanılan eşyalara da yer veriliyor. Kurulduğu günden bu yana ellinin üzerinde programı, ulusal ve uluslararası projeyi, konferans ve atölye çalışmalarını hayata geçiren Bursa Göç Tarihi Müzesi göçün etkileyici ve unutulmaz hikâyesi ziyaretçilerle buluşturmaya devam ediyor.

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png