DİYALOĞU GÜÇLENDİRMEK TOPLANTI SERİMİZ GAZİANTEP TOPLANTISIYLA DEVAM EDİYOR

BEK_6400
BEK_4769
BEK_4773
BEK_5363
BEK_4899

 

 

Türkiye’de Göç Yönetişiminde Belediyeler- Diyaloğu Güçlendirmek toplantı serisi ile Göç politika belgesi tanıtılmaya devam ediyor. 

RESLOG Projesi teknik desteği ile Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda oluşturulan “Belediye Başkanları Göç Platformu”, yerel sorun ve ihtiyaçları yansıtan, gerçekçi ve uygulanabilir politika önerilerini içeren Göç Politika Belgesi çalışmalarına devam ediyor. İlki Kasım 2021 tarihinde Antalya’da düzenlenen “Türkiye’de Göç Yönetişiminde Belediyeler: Diyaloğu Güçlendirmek” toplantısının ikincisi, Gazianteo Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonunda 1-2 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarını Türkiye Belediyeler Birliği, Proje ve Finans Birimi Müdürü Cemal BAŞ, SALAR International, Genel Müdürü Ryan KNOX, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. M. Abdullah AKSOY, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Uyum ve İletişim Genel Müdürü Dr. Gökçe OK ve Gaziantep Valiliği, Vali Yardımcısı Cengiz KARABULUT’un yaptığı toplantıda platform üyesi belediye başkanlarının katılımları ve belediyelerin teknik ekiplerinin uzmanlıkları ile nihai hale getirilen Göç Politika Belgesi çalışmaları paylaşılırken, göç yönetişimi, belediyelerin göç yönetimindeki yetki ve sorumlulukları, sosyal uyum ve birlikte yaşam konuları ele alındı.

Türkiye’de Göç Yönetişimi ve Belediyeler – Diyaloğu Güçlendirmek Toplantısı Fotoğraflarına Buradan Erişebilirsiniz.

 

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png