RESLOG Türkiye 4. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi’nde Yer Aldı

Image-from-iOS
Image-from-iOS-3

TEPAV tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi bu yıl 16-18 Ekim tarihleri arasında ekonomi ve kentleşme teması kapsamında pek çok konuşmacıya ve oturuma yer veriyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ATO Başkanı Gürsel Baran ve Kent Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Emir Osmanoğlu’nun açılış konuşmalarını yaptığı kongrede RESLOG Türkiye ekibi de katılımcılar arasında yer aldı. RESLOG Projesi’nin faaliyet alanlarını kapsayan konuların da ele alındığı kongrenin ilk gününde yerel yönetimler, yönetişim, yerel kalkınma, kentlerin dirençliliği, göçün farklı görünümleri gibi pek çok paralel oturum düzenlendi.

Proje ekibinden Ulusal Proje Yöneticisi M. Sinan Özden, Kilit Uzman Sezin Üskent, Ulusal Proje Koordinatörü Gül Tuçaltan ve Proje Sorumlusu Çiğdem Atasoy’un katıldığı kongrede RESLOG Projesi hakkında bilgi vermek ve belediyelerin bağlantılarının genişletilmesine katkıda bulunmak için proje standı kuruldu. Katılımcılar proje hakkında bilgilendirilirken merak ettiklerini sorma ve proje ekibi ile tanışma fırsatı buldu.

Kentsel dönüşüm, çevresel sürdürülebilirlik, kentleşme ve ekonomi gibi konularda oturumlarla devam edecek olan kongre, 18 Ekim tarihinde Kentleşme ve Ekonomi Çalıştayı’nın ardından Ruşen Keleş’in değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla sona erecek.

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png