YEREL YÖNETİŞİM VE GÖÇ BULUŞMALARININ İKİNCİ SERİSİ, GÖÇ, KENTLEŞME VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI KİTAP LANSMANI İLE BAŞLADI

3
s-1024x507

 

 

Marmara Belediyeler Birliği Göç Politikaları Merkezi bünyesinde düzenlediğimiz Yerel Yönetişim ve Göç Buluşmaları, 2021’de ikinci serisi ile devam etmekte.

Projemiz kapsamında, MBB Göç Politikaları Merkezi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Yerel Yönetişim ve Göç Buluşmalarının ikinci serisinin ilk kitabı, Meral Açıkgöz tarafından kaleme alınan “Göç, Kentleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Yerelleştirme için bir rehber” oldu. 3 Mart 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirilen programda açılış konuşmaları, RESLOG Ulusal Proje Koordinatörü Gül Tuçaltan, RESLOG Ulusal Proje Yöneticisi Sinan Özden ve MBB Göç Politikaları Uzmanı ve MBB Proje Koordinatörü Merve Ağca tarafından gerçekleştirildi. Göç ve kentleşme kavramlarının sürdürülebilir kalkınma amaçları bağlamında ele alındığı rehber kitabın içeriği ise Meral Açıkgöz tarafından paylaşıldı.

Göç, Kentleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Yerelleştirme için bir rehber kitabı, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının yerelleşmesi, göç kavramına ilişkin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve bunların yerelleşmesinin belediyelere katkıları ve bu yerelleşme sürecinde belediyelerin ihtiyaç duyabilecekleri araç ve yöntemlerin paylaşılmasına odaklanan bir rehber niteliği taşımakta.

Program video kaydı: https://www.youtube.com/watch?v=iy7AJ8YOLpg&t=778s

“Göç, Kentleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları: Yerelleştirme İçin Bir Rehber ” kitabı ve diğer RESLOG yayınlarına ulaşmak için: https://www.reslogproject.org/kitaplar/

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png