Yerel Yönetişimde Rezilyans Projesi Dış Paydaş Toplantısı Bursa’da Düzenlendi

4
3
2
1 (1)

Suriye göçünden yoğun olarak etkilenen kentlerin rezilyanslarını barışçıllık ve kapsayıcılık ilkeleri doğrultusunda güçlendirmek amacı ile uygulanan Yerel Yönetişimde Rezilyans Projesi (RESLOG-Türkiye) kapsamında 29 Nisan 2019 Pazartesi günü “Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış Paydaş Toplantısı” Bursa Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

RESLOG – Türkiye Projesi kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin (BBB) hazırlamış olduğu Belediye Etki Değerlendirmesinin ve belediyenin Suriye göçü kapsamında yaptığı çalışmaların kentteki paydaşlar tarafından değerlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıya Bursa’da göç ile ilgili faaliyet gösteren kamu kurumları ve STK’lar katıldı. RESLOG Projesi Marmara Bölge Uzmanı Ervin Sezgin’in moderatörlüğünde yürütülen toplantının ilk oturumunda kentsel alt yapı ve çevre, kentsel hizmetler, ekonomik kalkınma, belediye kurumsal yapısı ve yönetişim başlıkları altında paydaşların Suriye göçü alanında yaptıkları çalışmalar ve öncelikleri konuşuldu. İkinci oturumda ise Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve kurumdan beklentiler tartışıldı. Katılımcıların başta dil eğitimi olmak üzere toplumsal uyuma yönelik çalışmalara verdikleri öncelik dikkat çekti.

Paydaşların, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden en önemli beklentileri ise ilde kurumlar arası koordinasyonun sağlanması ve iş birliklerinin geliştirilmesine öncülük edilmesi oldu.

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png

Copyright © RESLOG 2018 – 2023 Tüm hakları saklıdır.

https://www.reslogproject.org/wp-content/uploads/2022/08/Untitled-1.png